Sveti Nikola stigao i u Novo Virje

Autor: Lidija Levačić Mesarov, 9. 12. 2022.

Sveti Nikola stigao je 5. prosinca s vrećom punom darova te razveselio one male kao i one malo veće. Doček su mu pripremili mališani Dječjeg vrtića Bregunica i učenici područnih škola Crnec, Drenovica i Medvedička.

Doček je priređen u župnoj crkvi gdje je svetu misu predvodio župnik Damir Slamek. Nakon mise, mališani DV Bregunica pjesmom su pozvali omiljenog im sveca, sv. Nikolu, da im se pridruži u crkvi. Učenici su recitacijama, igrokazom i pjesmom razveselili sv. Nikolu te mu pokazali da su i ove godine bili jako dobri pa su zaslužili dar u čizmici. Sveti je Nikola uživao u programu koji su mu pripremila djeca te ih je na kraju darivao. Važno je reći da nije poveo sa sobom svog pomoćnika Krampusa jer su svi ove godine bili jako dobri pa Krampus nije imao posla u Novom Virju.

Slavica Pavlović, dipl. uč.