Radionica roditelja i učenika prvog razreda

Autor: Lidija Levačić Mesarov, 12. 12. 2022.

Radionica  roditelja i učenika prvog razreda pod nazivom Zajedno smo kreativniji održana je 8. prosinca 2022. godine.

Na radionici su roditelji zajedno s djecom izrađivali ukrase za Božić  od ekomaterijala. To su otpadni materijali: role od toaletpapira, krpice,  gumbi, vata… Radionica je trajala dva školska sata. Tema radionice bila je Zajedništvom do ukrasnog predmeta za Božić. Cilj radionice bio je razvijanje partnerskog odnosa učiteljice, učenika i roditelja. Učenici su uspješno surađivali sa svojim roditeljima. Razvijali su kreativne i manualne sposobnosti  i samopouzdanje. U razredu je vladalo pozitivno ozračje i međusobna suradnja. Izrađenim ukrasima uređena je učionica. Za Božić će učenici svoje radove odnijeti kući. Radionica je uspješno provedena što se vidi iz ozračja koje je vladalo pri radu, iz radova koji su nastali i po evaluaciji  koja je provedena među roditeljima. Evo nekih dojmova roditelja nakon završetka radionice:

„Radionica je bila zanimljiva, vesela i edukativna. Najviše nas je razveselilo zajedničko druženje i rad.“

„Bilo nam je jako, jako lijepo. Rado bismo ponovili!“

„Pozitivna su ovakva druženja. Na radionici je bilo zanimljivo. Veselimo se ponovnom

susretu.“

Učiteljica: Ljubica Kenđelić