Song for Peace – nova pjesma učenika naše škole

Autor: Lidija Levačić Mesarov, 2. 1. 2023.

Učenici sedmog razreda naše škole odlučili su sa svojim učiteljicama, Irenom Paskom i Dijanom Habijanec zabavno iskoristiti zimski odmor te snimiti vlastitu pjesmu.

U sklopu projekta iz Engleskog jezika i Glazbene kulture, učenici su pod mentorstvom učiteljica napisali pjesmu pod nazivom Song for Peace (Pjesma za mir) na engleskom jeziku te je snimili u profesionalnom glazbenom studiju u Đurđevcu.

Na satu glazbene kulture osmislili su jezičnu i glazbenu temu te tekst pjesme na hrvatskom jeziku. Tema pjesme je da djeca zvukovima potaknu odrasle da se bore za mir u svijetu.

Na satu Engleskog jezika uz mentorstvo učiteljice Irene Paska preveli su pjesmu na engleski jezik, mijenjali redoslijed riječi te u samu pjesmu smišljali nove engleske riječi ne bi li dobili rimovanje.

Posebno smo ponosni na našeg učenika Matka Cika koji se istaknuo u stvaranju pjesme na engleskom jeziku te u pjesmu uvrstio riječi protiv nasilja, pjev ptica i još mnogo drugih što je oplemenilo samu pjesmu i učinilo je savršenom za izvedbu.

Nakon toga je slijedila avantura uvježbavanja same pjesme jer, osim što su učenici morali imati izvrsne glazbene sposobnosti da bi je otpjevali, morali su tečno izgovarati i pjevati engleske riječi.

Solo dionicu u pjesmi izvela je naša glazbena zvijezda škole, učenik Lovro Radojica, dok su pripjev pjevali naši engleski genijalci i glazbenjaci, učenici: Ana Širec, Veronika Bobovčan, Ivano Aleksa, Lucija Fuček, Majamarija Kapitanić i Matko Cik.

Ponosni smo na zalaganje, trud, kreativnost i talent svih naših učenika te ih na ovaj način i javno pohvaljujemo!

Ovaj prelijep božićni dar u obliku donacije za snimanje pjesme svojoj školi darovala je Općina Ferdinandovac te se djeca naše škole od srca zahvaljuju!

Dijana Habijanec