Županijsko natjecanje iz geografije u OŠ Ferdinandovac

Autor: Helena Jurina, 8. 3. 2023.

Osnovna škola Ferdinandovac i ove je godine bila domaćin županijske razine natjecanja iz geografije koje se je održalo 7. ožujka 2023. godine. Na natjecanju je sudjelovalo 55 učenika od 5. do 8. razreda osnovne škole te od 1. do 4. razreda Gimazije. Ukupno je sudjelovalo 14 škola.

Natjecatelje je dočekao 2.A razred koji ih je zabavio svojim scenskim nastupom pod nazivom „Kak je nastal Ferdinant“. Učenici su nakon pisanja ispita pod vodstvom učitelja povijesti i geografije, Krešimira Šadeka, prošetali uz rijeku Dravu.

U nastavku slijede rezultati natjecanja.

U kategoriji 5. razreda, 1. mjesto osvojili su Bartol Trnski pod mentorstvom Jasminke Hrenić iz OŠ „Prof. Blaž Mađer“, Novigrad Podravski i Martin Šadek pod mentorstvom Dubravke Vajdić Kolarić iz OŠ „Đuro Ester“, Koprivnica.

U kategoriji 6. razreda, 1. mjesto osvojio je Lovro Matovina pod mentorstvom Dubravke Vajdić Kolarić iz OŠ „Podolice“, Koprivnica.

U kategoriji 7. razreda, 1. mjesto osvojila je Marija Petrović pod mentorstvom Dubravke Vajdić Kolarić iz OŠ „Đuro Ester“, Koprivnica.

U kategoriji 8. razreda, 1. mjesto osvojio je David Potroško pod mentorstvom Jasminke Fanuko-Polančec iz OŠ „Podolice“, Koprivnica.

U kategoriji 1. razreda Gimnazije, 1. mjesto osvojile su Hana Grgec pod mentorstvom Mihaele Osman iz Gimnazije dr. Ivana Kranjčeva, Đurđevac i Dora Ranilović pod mentorstvom Zorana Pintarića iz Gimazije „Fran Galović“, Koprivnica.

U kategoriji 2. razreda Gimnazije, 1. mjesto osvojila je Petra Kovačević pod mentorstvom Zvonimira Treščeca iz Gimnazije „Fran Galović“,Koprivnica.

U kategoriji 3. razreda Gimnazije, 1. mjesto osvojila je Nika Ivandija pod mentorstvom Mihaele Osman iz Gimnazije dr. Ivana Kranjčeva, Đurđevac.

U kategoriji 4. razreda Gimnazije, 1. mjesto osvojila je Lora Rukavina pod mentorstvom Mihaele Osman iz Gimnazije dr. Ivana Kranjčeva, Đurđevac.

Čestitamo svim učenicima na sudjelovanju i želimo mnogo sreće pobjednicima u prolasku na državnu razinu natjecanja!

Priloženi dokumenti:
DRAVA.jpeg (446.35 KB)