IZLET U KOPRIVNICU

Autor: Lidija Levačić Mesarov, 16. 3. 2023.

Učenici 7. r.  OŠ Ferdinandovac išli su sa svojom razrednicom Ivom Hrženjak i učiteljicom hrvatskoga jezika  Marinom Šapinom 17. veljače 2023.  na izlet u Koprivnicu. Prvo su u 8,00 trebali  doći na željeznički kolodvor Đurđevac. Nakon toga su se vozili vlakom do Koprivnice.

Kad  su stigli, pješice su išli u obilazak Koprivnice.  Kao uvod u obilazak,  vodič im  je ispričao neke zanimljivosti o Koprivnici. Prva lokacija, koju su posjetili, bio je Muzej grada Koprivnice. Tamo su vidjeli zanimljivosti iz rane povijesti Koprivnice te iz  Domovinskog rata, razne bombe, mačete,  kao i novi dio muzeja posvećen vinogradarstvu Podravine.  Nakon muzeja posjetili su medičarsku radnju Špičko. Tamo su naučili postupak izrade licitarskih srca. Imali su priliku kušati medenjake iz njihove proizvodnje. Poslije medičarne išli su u kino na projekciju filma Kapa. Film je bio jako poučan i zanimljiv. Na kraju izleta odmorili su se u  slastičarnici Slatke delicije. Prošetali su do kolodvora i u Đurđevac stigli nakon 16 sati.

Cijeli izlet bio je jako dobro organiziran i zanimljiv. Vjerujem da bi ga učenici preporučili svima  jer  su mnogo naučili.

Viktor Turbelija, 7. r.