Dan kruha u našoj školi

Autor: Danijel Balaško, 23. 11. 2012.

Dan kruha, Dan zahvalnosti za plodove zemlje ove smo godine obilježili u petak 12. listopada. Taj dan obilježavamo jer želimo zahvaliti Bogu za sve plodove i hranu koju nam je podario.

Učenici od 1. do 8. razreda, učitelji, učiteljice, ravnatelj, roditelji djece i svi ostali djelatnici okupili su se u hodniku škole. Zahvaljivali smo Bogu na svim plodovima i molili ga da nam podari još više plodova i da svi ljudi imaju kruh. Dolje su u hodniku bili izloženi plodovi, koje su donijela djeca na posvetu. Djeca nižih razreda s učiteljicama pripremila su zanimljive recitacije. Pjevali su, plesali, glumili i još mnogo toga. Nakon recitacija došao je svećenik. Zahvalili smo Bogu za taj dan, i za  sve plodove koje su djeca donijela od kuće. Izmolili smo molitvu Oče naš. Tad je svećenik posvetio sve plodove.  Djeca su uzela svoje posvećene  plodove i odnijela ih u razrede. Tamo smo jeli kruh i kolače koje su majke ispekle. Svi smo se lijepo najeli, zabavili i nasmijali. Sve majke su se potrudile ispeći svojoj djeci nešto za taj dan.

Zahvalni smo Bogu što nam je dao svu tu hranu na našem stolu jer smo svjesni da je neki nemaju. Zato ne bacajte kruh!

Fotografije možete vidjeti u Galeriji fotografija.

Ana Horvat, 8. r.