Melissa Bezjak predstavljat će našu školu na Kukuričeku, 10. 6. 2023. g. u Đurđevcu

Autor: Helena Jurina, 29. 5. 2023.

Melissa Bezjak, učenica 3. razreda naše škole, u pratnji zbora i plesačica naše škole, predstavljat će nas na 21. međunarodnom festivalu „Kukuriček“ pjesmom „Zazviždi za mir“.

Podsjetimo, pjesma je nastala kao dio projekta učenika sedmog razreda iz predmeta Engleskog jezika i Glazbene kulture. Posebno se isticao učenik Matko Cik koji je zajedno sa svojim učiteljicama Irenom Paskom i Dijanom Habijanec, napisao pjesmu „Song for Peace“ (Pjesma za mir) . Zimske praznike sedmaši su iskoristili, poput pravih profesionalaca, snimivši vlastitu pjesmu u glazbenom studiju Mandrak. Pjesma je snimljena na engleskom jeziku u solo dionici učenika Lovre Radojice i pratnji sedmaša kao zbora.

Na Radijskom natjecanju u Grčkoj ostvarila je visoko 17. mjesto od 159 natjecatelja te ovih putem pohvaljujemo talent, trud i zalaganje svih učenika.

Pjesma je prevedena na hrvatski jezik te ponovo snimljena u glazbenom studiju pod nazivom „Zazviždi za mir“, ovaj put u solo dionici naše učenice Melisse Bezjak i zbora sedmaša. Uz svestranost, koju Melissa pokazuje u svakodnevnom školskom životu i mnogobrojnim aktivnostima kojima se bavi, Melissa nas svojom veselom osobnošću, ali i izvanrednim glazbenim sposobnostima oduševljava svaki put kada uzme mikrofon i zapjeva svoju pjesmu. Melissa ima i veliku podršku roditelja koji je prate u njezinim uspjesima te im se ovim putem i javno zahvaljujemo na prekrasnoj suradnji. Naime, Melissa, ne samo da je mlađa od drugih učenika s kojima nastupa, ona je učenica trećeg razreda naše područne škole. Melissa je sa svojim roditeljima uspješno prisustvovala svim probama i aktivnostima matične škole ne bi li ostvarila zadano. Pohvaljujemo njen trud, talent, zalaganje i najljepši osmijeh koji nas je cijelo vrijeme pratio kroz zajedničke aktivnosti.

Naša se škola ponosi svim našim učenicima koji će je predstavljati na međunarodnom festivalu Kukuriček. Mala smo škola, ali smo sretni i ponosni što imamo divnu suradnju učenika, učitelja, ravnatelja, općine i roditelja.

Obje je pjesme svoj djeci kao dar financirala Općina Ferdinandovac koja našu školu podržava na svakom koraku te joj od srca zahvaljujemo!

Pozivamo svu djecu i žitelje Ferdinandovca i Novog Virja da uživo bodre i podrže našu zvjezdicu Melissu Bezjak, naše plesačice i zbor na međunarodnom Festivalu Kukuriček, 10. lipnja, u Đurđevcu!