Sportom do zdravlja

Autor: Lidija Levačić Mesarov, 29. 5. 2023.

Projekt Sportom do zdravlja proveden je 19. svibnja 2023. godine. Sudjelujući u njemu učenici pokazuju svoje sposobnosti u šahu, stolnom tenisu, badmintonu, skoku u dalj, krosu, trčanju na 100 metara i graničaru.

Ove godine u šahu od 1. do 4. razreda 1. mjesto osvojio je Jakov Lukanec, 2. mjesto Petra Krajačić i 3. mjesto Noa Štefinec, a u šahu od 5. do 8. razreda 1. mjesto osvojio je Marko Krajačić, 2. mjesto Emanuel Pav i 3. mjesto Jonantan Turčić. U stolnom tenisu 1. mjesto osvojio je Rok Fuček, 2. mjesto Viktor Turbelija i 3. mjesto Pavle Vidak. U badmintonu od 5. do 8. razreda djevojčice su igrale u parovima i 1. mjesto osvojile su Lucija Fuček i Ema Kudumija, 2. mjesto Majamarija Kapitanić i Vita Marčinko te 3. mjesto Sara Hrženjak i Franka Ivšak. U skoku u dalj od dječaka (samo od 5. do 8. razreda) 1. mjesto osvojio je Jonatan Turčić, 2. mjesto Viktor Turbelija i 3. mjesto Matko Cik. U trčanju na 100 metara od dječaka 1. mjesto osvojio je Nino Žarković, 2. mjesto Luka Ščuka i 3. mjesto Viktor Turbelija. Od djevojčica u trčanju na 100 metara 1. mjesto osvojila je Ema Kudumija, 2. mjesto Franka Ivšak i 3. mjesto Beatris Čokić. U krosu 1. i 2. razreda od djevojčica 1. mjesto osvojila je Klara Kovačević, 2. mjesto Ines Kovačević i 3. mjesto Sara Sabolić. U krosu 3. i 4. razreda od djevojčica 1. mjesto osvojila je Vedrana Tomašek, 2. mjesto Petra Krajačić i 3. mjesto Marta Vidović. Pobjednici u igri graničara bili su učenici 4. razreda matične škole.

Najsportaš ove školske godine jest Viktor Turbelija, a najsportašica Ema Kudumija.

Svima čestitamo na sudjelovanju jer time pridonose svome zdravlju!

Lucija Fuček, 7. r.