Nagrada Viktoru Turbeliji za najbolju izvedbu u Zlataru

Autor: Lidija Levačić Mesarov, 24. 10. 2023.

U subotu 30. rujna održan je 54. Zbor malih pjesnika u sklopu manifestacije Dani kajkavske riječi u Zlataru. Viktor Turbelija, učenik 8. razreda, predstavljao je našu školu u pratnji mentorice Marine Šapina i razrednice Ive Hrženjak. Njegova pjesma Nasenjani mužikaši ušla je u odabranih 49 pjesama od preko 300 pristiglih na natječaj te je tiskana u zborniku. Mali pjesnici izvodili su svoje pjesme pred zlatarskom publikom te tako pokazali svoje umijeće recitiranja. Viktor se istaknuo svojom izvedbom i osvojio nagradu u kategoriji najbolje izvedbe. Viktoru smo postavili nekoliko pitanja o njegovu sudjelovanju i pjesničkom radu.

1. Odakle ti inspiracija za pisanje pjesama?

Inspiracija za pisanje pjesama su mi događaji iz svakodnevnog života.

2. O čemu najviše voliš pisati?

Najviše volim pisati o rijeci Dravi i o svojim dogodovštinama.

3. Jesi li već sudjelovao na Zboru malih pjesnika ili ti je ovo prvi put?

Da, na Zboru malih pjesnika sudjelovao sam  i prošle godine.

4. Kako se osjećaš prije nastupa, imaš li tremu?

Opustim se i nemam tremu.

5. Je li ti draže pisati ili recitirati pjesme, zašto?

Draže mi je recitirati jer na taj način mogu bolje dočarati publici što sam napisao.

6. Koja ti je najdraža pjesma koju si dosada napisao?

Teško mi je odabrati, ali ako baš moram, odabrao bih pjesmu “V školo, v školi, z škole“ zato što je to prva pjesma koju sam napisao.

7. Smatraš li da je pisanje pjesama važno?

Smatram da je pisanje pjesama važno jer se tako razvija mašta.

8. Na kojim si još manifestacijama sudjelovao?

Bio sam i na Festivalu Ivana Kukuljevića-Sakcinskog u Varaždinskim Toplicama, na Kalnovečkim razgovorima u Kalinovcu te na školskim i županijskim razinama Lidrana.

9. Imaš li kakav savjet za buduće pjesnike koji se boje pokazati svoj talent?

Neka se samo odvaže, budu svoji i neka uživaju u pisanju.

10. Hoćeš li i dalje nastaviti pisati pjesme ili imaš neke druge planove za budućnost?

Nadam se da hoću jer me to ispunjava.

Lucija Fuček, 8. r.