Predstavljanje knjige Sol na manu Slavka Kenđelića

Autor: Silvija Jularić, 17. 3. 2013.

Na dan kad su oslobođeni naši generali Ante Gotovina i Mladen Markač iz haškog pritvora, 16. 11. 2012. i kad je cijela Hrvatska slavila, i u našoj je školi bilo posebno svečano, ali još jednim povodom. Naime, predstavljena je prva knjiga našega ravnatelja Slavka Kenđelića Sol na manu.

Zbirka je to njegovih epigrama i karikatura. Promociju je otvorila Božidarka Šignjar govoreći o ravnateljevim početcima pisanja epigrama i crtanja karikatura. Profesor Franjo Horvat, povjesničar umjetnosti, podrobnije je govorio  o karikaturama, a prof. Lidija Levačić Mesarov o epigramima kao zahtjevnoj pjesničkoj formi, tematici i stilskim obilježjima epigrama Soli na manu. Na kraju je sam ravnatelj ispričao o svojim početcima crtanja karikatura i pisanja epigrama te pročitao nekoliko njemu najzanimljivijih i zahvalio svima koji su došli na promociju.

U umjetničkom dijelu predstavljanja knjige nastupili su Darko Marić izvedbom pjesme Moja Podravina Miroslava Dolenca Dravskog, koju je sam i uglazbio, te Želimir Hrvatić koji je izveo pjesmu Paje Kanižaja I onda neš pil.

Bruno Kovačić, 7. r.