3. kolo Croatian Makers Lige

Autor: Lidija Levačić Mesarov, 12. 2. 2024.

Učenici 4. razreda (mlađa dobna skupina) aktivno sudjeluju u natjecanjima iz robotike koje provodi IRIM (Institut za razvoj i inovativnost mladih) u sklopu Croatian Makers Lige. Natjecanja Croatian Makers Lige održavaju se tijekom cijele školske godine kroz 4. kola.

U srijedu, 7. 2. 2024. održano je 3. kolo natjecanja u OŠ Fran Koncelak, u Drnju. Učenici Gabrijel Međurečan, Zora Singer, Vedrana Tomašek i Lara Zeljar predstavljali su OŠ Ferdinandovac. Predstavili su svoja znanja i sposobnosti iz područja robotike programiranjem postavljenog zadatka na micro:bitu robota Maqueen Plus V2. Pred učenicima je još jedno kolo natjecanja nakon kojeg se zbrajaju ostvareni bodovi svih četiriju kola iz kojih se formira poredak uspješnosti.

Učiteljica: Petra Bačić