Pomozi mi da se smijem

Autor: Mihaela Patačko, 16. 5. 2013.

Marljive članice Vježbaonice građanskog odgoja Martina Karan, Doris Kudumija, Petra Turbelija i Martina Živko i ove će godine predstavljati našu školu na državnoj smotri projekata "Građanin" koja će se održati 20. svibnja 2013. u Zagrebu.

Slijedeći pravila rada u projektu "Građanin" članice grupe bavile su se problemom psihičkog zlostavljanja među učenicima nižih razreda naše škole.

Razmišljajući što se može učiniti, članice grupe osmislile su i provele radionicu za učenike. Kroz tri kratka skeča pokazale su im kako se mogu postaviti u situacijama kada ih netko vrijeđa, kad ih isključuju iz društva ili kad im prijete. Također, učenici su vježbali prepoznavanje osjećaja te pomaganje prijatelju koji ima neki problem.

Učenici su odlično prihvatili radionicu (95 učenika je reklo da im se svidjela), a svih sedam učiteljica razredne nastave reklo je da je radionica bila korisna. Čak su rekle da bi radionicu bilo dobro i ponoviti.

Projekt su članice grupe predstavile učenicima, učiteljima, ravnatelju i roditeljima nižih razreda kako bi se naglasilo da je psihičko zlostavljanje problem i da svatko od nas može nešto učiniti da se djeca što više smiju, a što manje da budu tužna.