Anita Aušperger i Mateja Mađerek na Kukuričeku 2013.

Autor: Silvija Jularić, 24. 5. 2013.

Anita Aušperger i Mateja Mađerek, učenice šestog razreda OŠ Ferdinandovac, nastupit će 22. lipnja 2013. godine na Međunarodnom festivalu Kukuriček u Đurđevcu.

Anita Aušperger će izvesti pjesmu Prikaze na plesnom podiju  uz veselu plesnu koreografiju koju će izvesti Karlo Hrženjak, Luka Mesarov i Mihael Marjanović.  Plesnu koreografiju s učenicima je uvježbala voditeljica plesne skupine  OŠ  Ferdinandovac, učiteljica Dijana Habijanec.

U duetu sa Tomislavom Maticom, učenikom iz Osnovne škole Ivan Lacković Croata u Kalinovcu, Mateja Mađerek će izvesti pjesmu Rock 'n' roll na Dravi.

Tekst pjesme Rock 'n' roll na Dravi napisala je učiteljica glazbene kulture Dijana Habijanec koja izvodi nastavu glazbene kulture u ove dvije osnovne škole.

Pjesme Prikaze na plesnom podiju i Rock 'n' roll na Dravi izabrane su na natječaju u kojem su sudjelovali mnogi glazbeni autori, dječji izvođači i zborovi iz Hrvatske i svijeta: http://kukuricek.com/

Aniti Aušerger i Mateji Mađerek želimo uspješnu izvedbu na Kukuričeku !