Molvarci i Ferdinandovčani najuspješniji na Međuopćinskom „LiDraNu 2014.“

Autor: Lidija Levačić Mesarov, 24. 1. 2014.

Međuopćinska smotra literarnoga, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva Lidrano 2014. održana je 20. siječnja u Osnovnoj školi Ferdinandovac.  Na njoj se predstavilo pedeset i troje učenika iz osnovnih škola Đurđevca, Ferdinandovca, Kalinovca, Kloštra Podravskog, Molvi i Virja te sedmoro učenika iz đurđevačke strukovne škole i gimnazije.

Klikom na fotografiju možete pronaći album Lidrano 2014.

Najviše je učenika sudjelovalo u dramsko-scenskom izrazu, potom u literarnom i najmanje u novinarskom. Prosudbeno povjerenstvo činile su prof. Anica Šabarić za literarni izraz, novinarka Anđela Lenhard Antolin za novinarski izraz i voditeljica Bjelovarskog kazališta Margareta Fabičević za dramsko-scenski izraz. Prema njihovoj prosudbi đurđevački će kraj na Županijskoj smotri LiDraNo 2014., koja će biti 3. veljače u Đurđevcu, predstavljati literarni radovi Anamarije Berta iz Ferdinandovca, voditeljice Lidije Levačić Mesarov, Antonije Milinković iz Đurđevca, voditelja Josipa Kosnice, i Sare Ciganović iz Virja, voditeljice Katarine Franjo. Iz srednjih škola bit će to Ana-Marija Patačko iz Strukovne škole Đurđevac s voditeljicom Jasminom Rep i Ana Imbriovčan iz Gimnazije dr. Ivana Kranjčeva s voditeljicom Tinom Jakopčić. Novinarskim uratcima na Županijskoj će se smotri predstaviti Sofija Paša iz Molvi i Doris Kudumija iz Ferdinandovca. Pripremile su ih Mirela Paša i Lidija Levačić Mesarov. U kategoriji osnovnih škola pojedinačne scenske nastupe na Županijskoj smotri izvest će Teo Mesarov iz Ferdinandovca, Sara Kopričanec iz Molvi i Lea Hrženjak iz Virja. Pripremile su ih voditeljice Lidija Levačić Mesarov, Danijela Sunara-Jozek i Katarina Franjo. Skupnim će se nastupima predstaviti učenici Marijane Kralj iz Đurđevca i Dubravke Jaković iz Molvi. U kategoriji srednjih škola pojedinačnim je scenskim nastupom najuspješnija bila đurđevačka gimnazijalka Ana Lulić voditelja Zdravka Seleša i Sanela Stevanoski iz Strukovne škole voditeljice Jasmine Rep. Svim sudionicima Županijske smotre LiDraNo 2014. želimo uspješne nastupe!