Nacionalna kampanja "NE govoru mržnje na Internetu" - Uključi se!

Autor: Silvija Jularić, 20. 3. 2014.

Ministarstvo socijalne politike i mladih provodi nacionalnu kampanju „NE govoru mržnje na Internetu“ čiji je opći cilj proaktivnim djelovanjem na Internetu i u zajednici informirati i senzibilizirati javnost, a posebno djecu i mlade, o poštovanju ljudskih prava i negativnim utjecajima govora mržnje.

O ovoj inicijativi možete više saznati, a ujedno se u nju i uključiti putem mrežne stranice www.dislajkammrznju.hr, te pridonijeti svojim videouradcima u trajanju od jedne do tri minute na temu „Zašto dislajkam mržnju na Internetu“ doprinijeti Kampanji.

Ako imaš Facebook, možeš:

- postaviti logo kampanje kao svoju sliku naslovnice (cover)

- svoju trenutnu profilnu sliku zamijeniti logom kampanje.

- lajkati i podijeliti Facebook stranicu Kampanje sa svojim prijateljima

- prijaviti sadržaj za kojeg smatraš da izražava govor mržnje

- poslati link ukoliko si napisao/la blog/članak/osobnu priču vezanu uz govor mržnje i želiš je podijeliti s drugima