Začarani planet snimio novi video spot te će i ove godine ponovno nastupiti na Kukuričeku!

Autor: Dijana Habijanec, 15. 5. 2014.

Dječji bend Začarani Planet, koji djeluje nešto više od godine dana,  marljivo snima svoje pjesme, autorskog karaktera, u profesionalnim glazbenim studijima.

Do sada su postigli zapažene rezultate, te svoje pjesme predstavili na festivalu Kukuriček, Dječjoj Televiziji, Srce Tv, Podravkom Radiju, te nizu tiskovnih i internetskih medija, koji su ih popratili i brojnim prilozima i reportažama.

Dječji bend Začarani Planet čine Mateja Mađerek (vokal), Anita Aušperger (vokal), Karlo Hrženjak (el. gitara), Mislav Cik  (el. gitara)  i Matej Petrović (bubnjevi).  Voditeljica benda je učiteljica glazbene kulture, Dijana Habijanec.

Za sada imaju već nekoliko snimljenih pjesama, a novina je, da su za pjesmu „Eko Škola Ferdinandovac“ sami učitelji, u okviru ovogodišnjeg projekta škole, preuzeli redateljsku palicu i snimili video  spot koji će biti predstavljen povodom Dana škole.

Tako su se naše profesorice, Ena Sulimanec i Lidija Levačić-Mesarov našle u ulozi scenarista, a naš učitelj Mate Alvir u ulozi kamermana.

U spotu su također sudjelovali svi učenici od petog do osmog razreda kao glumci video spota, te svi učitelji škole, koji su još s učenicima, osim samog snimanja, proučili i istražili vrijedne ekološke teme, te posjetili rijeku Dravu, školski vrt, samo selo…

Autori pjesme „Eko Škola Ferdinandovac“ su Slavko Kenđelić i Dijana Habijanec, a aranžman pjesme je uradio Igor Drvenkar, poznati mladi glazbenik iz Podravskih Sesveta.

I ove godine je Začarani Planet prošao uži izbor od strane stručnih žirija na natječaju, te će se tako Začarani Planet, uz bok mnogobrojnih komercijalnih zborova i dječjih izvođača iz Hrvatske, ali i inozemstva, predstaviti na festivalu Kukuriček, što možete vidjeti ovdje:

Pjesmu „Zbog tebe“ pod autorstvom Mladena Medaka Gage će izvoditi naša učenica Anita Aušperger, dok će pjesmu „Dravska vila“ pod autorstvom Ivane Matkov i Dijane Habijanec izvoditi naša učenica Mateja Mađerek sa ostatkom benda. Aranžman za pjesme napravio je Davor Jendrašić.

Također je ostvarena i suradnja sa profesionalnim plesnim studijom Jump iz Koprivnice koji će nas na samom festivalu Kukuriček popratiti sa svojom autorskom plesnom koreografijom, pod voditeljstvom Andreje Herman.

Festival Kukuriček će se održati 22. lipnja, 2014. godine u sportskoj dvorani u Đurđevcu.

Pozivamo sve mještane Fedinandovca, Novog Virja, pa i šire, da nas podrže svojim dolaskom!!!