Kako jesti dobro i zdravo?

Autor: Silvija Jularić, 14. 11. 2014.

Integrirana nastava

Dana  27.10.2014.  godine,  u  ponedjeljak  u  naš razred  došao je kuhar  Ivan  Paska. Sa sobom je donio puno voća i povrća.  On nam  je pripremao  zdravu  i  ukusnu  hranu.  Družili  smo  se ,  kuhali  te  nas je  učiteljica  Irena  naučila  kako se namirnice  koje smo  koristili  zovu  na engleskom  jeziku. Razvrstali smo zdravu hranu od nezdrave. Sada znamo da je svježe povrće  jako zdrava hrana. Povrće je puno vitamina.Trebamo  jesti jako puno voća i povrća.

Kako jesti zdravo?

Sljedeći sat smo na Satu razrednika naučili da je doručak najvažniji obrok  u danu. Igrali smo razne igre. Na kraju smo od plastelina izradili jedan obrok od zdravih namirnica.

Tako smo učili o zdravoj prehrani.

Veronika Globan, Lana Patačko, Karol Živko, 2. razred