Uspjesi OŠ Ferdinandovac na natjecanjima

Autor: Lidija Levačić Mesarov, 28. 2. 2015.

Učenici Osnovne škole Ferdinandovac ove su školske godine na natjecanjima postigli  zapažene rezultate.

Sudionici natjecanja

Učenica 8. r. Anita Aušperger na županijskom je Lidranu krasnoslovila pjesmu Miroslava Dolenca Dravskog Moja mati. Bila je najbolja u kategoriji samostalnih scenskih nastupa i time stekla pravo sudjelovanja na državnoj smotri literarnog dramskog i novinarskog stvaralaštava Lidrano 2015. koja će se održati krajem ožujka. Pripremila ju je profesorica Lidija Levačić Mesarov.

Na županijskom Lidranu 2015. održanom u Križevcima Osnovna škola Ferdinandovac sudjelovala je s još tri uratka.

Učenici razredne nastave Fabiana Živko, Patricia Topolčić,  Lana Hrvoić i Viktor Ščuka izveli su dramsko-scensku igru Kalnovečki razgovori. Pripremala ih je učiteljica Vlasta Golub.

Osmašica Martina Karan sudjelovala je novinarskim uratkom Čini li nam Internet život kvalitetnijim, a Doris Kudumija predstavljala je uredništvo školskog lista Cvrčka. I njih je pripremila profesorica Lidija Levačić Mesarov.

Na županijskom natjecanju iz geografije iz OŠ Ferdinandovac sudjelovala su tri učenika: Emanuel Miloš, 6. r., Luka Šadek i Ivana Remetović iz 7. razreda. Emanuel Miloš osvojio je prvo mjesto. Pripremio ih je profesor Krešimir Šadek.

Na županijskom natjecanju iz informatike INFOKUP-u sudjelovala je Petra Turbelija i bila treća. Nju je vodila magistra edukacije informatike Silvija Međurečan.

Šahistice Školskog  sportskog kluba Sokol Petra Kovač, Monika Matiša, Ema i Lorena Bevanda na državnom poluzavršnom prvenstvu u konkurenciji četiri županije: Međimurske, Varaždinske, Koprivničko-križevačke i Virovitičke bile su druge.

Čestitke učenicima i njihovim mentorima!