Nipetnišest 2009.

Autor: Saša Petrinić, 27. 11. 2009.

Nagradu „Nipetnišest“ svake druge godine dodjeljuje udruga Plavi telefon s ciljem da se iz anonimnosti izdvoje i nagrade skromna i samozatajna djeca i mladi od 8 do 18 godina koji su učinili neko hrabro ili humano djelo ne očekujući ništa zauzvrat.

Ove godine u kategoriji grupnih humanih djela nagrađene su 23 grupe.  Osnovna škola Ferdinandovac primila je dvije nagrade. Jednu za svoj višegodišnji projekt Pomognimo bližnjemu u nevolji kojemu je cilj razvijanje navike samoodricanja, nesebične ljubavi prema drugima i pomaganje potrebitih. Drugu nagradu primila je Učenička zadruga „Iskra“ Osnovne škole Ferdinandovac.

Na svečanoj dodjeli nagrada „Nipetnišest“ održanoj 20. studenog 2009. u Zagrebačkom kazalištu lutaka, Osnovnu školu Ferdinandovac predstavljale su učenice Arijana Tkalčec, Marija Karan, Klara Kolar, Marta Maletić te pedagoginja Mihaela Hapavel.

Dobitnike nagrada svojim su nastupima razveselili poznati pjevači, plesači i voditelji te ih potaknuli da i dalje čine hrabra i humana djela.