Upoznavanje županijskog središta - Koprivnice

Autor: ENA SULIMANEC, 8. 3. 2018.

Učenici 3. i 4. razreda matične škole 6. 3. bili su na izvanučioničkoj nastavi u županijskom središtu – Koprivnici. U pratnji su bile učiteljice Nada Lukić i Ljubica Kenđelić.

Krenuli smo ujutro vlakom iz Đurđevca. Vožnja vlakom do Koprivnice bila je udobna i vrlo interesantna učenicima jer mnogi od njih nisu do sada putovali vlakom.

Po dolasku imali smo susret sa županom Koprivničko–križevačke županije, gospodinom Darkom Korenom i njegovim zamjenikom gospodinom Ratimirom Ljubićem. Poslije razgovora gledali smo kratki film o našoj županiji.

Šetali smo i razgledali grad uz lokalnog vodiča. Vidjeli smo „muzej“ bicikala na otvorenom s replikama bicikala, od onog prvog Leonarda da Vincija, do današnjih modela, Vijećnički trg (stara Koprivnica), Spomenik biciklizmu, Gradski muzej i Galeriju. Posjetili smo park s pilovima, Gradski park s glazbenim paviljonom i Gradsku vijećnicu. Glavni trg – jedan od najljepše uređenih trgova kontinentalne Hrvatske.

Posjetili smo medičarnu „Špičko“ uz degustacija proizvoda, demonstraciju izrade licitarskih srca i ponijeli kući slatki poklončić. Laganom šetnjom došli smo do željezničkog kolodvora koji smo razgledali. Putničkim vlakom vratili smo se kući u kasnim popodnevnim satima.

Učiteljica Ljubica Kenđelić