Bolji materijalni uvjeti u našoj školi

Autor: Lidija Levačić Mesarov, 16. 1. 2019.

Ove je školske godine preuređena učionica Tehničke kulture u informatičku učionicu. - Informatika nam je sve potrebnija u životu i shvatili smo da nam trebaju bolji uvjeti za nastavu informatike od onih koje smo imali u dosadašnjoj učionici koja je nije bila komforna za učenike i nastavu, rekao je ravnatelj Slavko Kenđelić te dodao:

-  Nabavljen je novi namještaj, dvadeset klupa i dvadeset stolica. Svako je radno mjesto opremljeno novim prijenosnim računalom. Učionica ima pametnu bijelu ploču koja uvelike olakšava cijelu nastavu i vrlo je praktična. Cijela je učionica umrežena. Planira se da će se i nastava drugih predmeta održavati u njoj. To će učenicima uvelike pomoći i bit će zainteresiraniji za nastavu. Računala su stajala oko 47.000 kuna, pametna bijela ploča oko 15.000 kuna, a ostali namještaj oko 10.000 kuna. Ministarstvo znanosti i obrazovanja dalo je oko 45.000 kuna, Koprivničko-križevačka županija financirala je namještaj u iznosu od 10.000 kuna, dok je škola platila pametnu bijelu ploču svojom ušteđevinom. Izbrušen je i polakiran parket. Planira se u još nekoliko učionica staviti pametne bijele ploče kako bi se poboljšala učinkovitost nastave.  Škola bi u predstojećim godinama trebala ići u energetsku obnovu. Potrebno je staviti termo-fasadu, zamijeniti krovište, promijeniti rasvjetu i kotlove za grijanje kako bi se u budućnosti štedjela energija i novac.

Lana Stružan i Fabiana Živko, 8. r.