Županijska smotra likovnog stvaralaštva osnovnih i srednjih škola LIK 2019.

Autor: Lidija Levačić Mesarov, 25. 3. 2019.

Ovogodišnja županijska smotra likovnog stvaralaštva osnovnih i srednjih škola LIK na temu ekologije održala se u Kalinovcu 11. ožujka u sali društvenog doma. Učenici škola Koprivničko-križevačke županije i njihovi mentori okupili su se u 12:00 i poslužili se jelom. Nakon jela, započeo je prigodan program. Odslušana je himna Republike Hrvatske te je školski zbor iz Kalinovca interpretirao tri pjesme. Učenica Lana Plazek, 8. razred, i učenik 7. razreda Šimun Golub iz Kalinovca izrecitirali su dvije pjesme. Nakon recitacija slijedilo je proglašenje pobjednika. U kategoriji osnovnih škola 3. mjesto osvojio je učenik 8. razreda, David Polančec iz OŠ Fran Koncelak iz Drnja. 2. mjesto osvojila je učenica 8. razreda, Iva Puškaš iz OŠ Franje Viktora Šignjara iz Virja, a 1. mjesto osvojila je također učenica 8. razreda, Maris Popović iz PŠ Grgura Karlovčana iz Đurđevca. Učenice, koje su se natjecale iz naše škole, jesu Nika Ivandija, Gabriela Kovačević, Tatjana Tomašek i Laura Levačić iz 7. razreda. U kategoriji srednjih škola 2. mjesto osvojila je Lara Vondraček, a 1. Hana Belobrk iz Gimnazije „Fran Galović“ iz Koprivnice. Nakon proglašenja pobjednika učenici su posjetili galeriju Ivana Lackovića Croate.

Laura Levačić, 7. razred