Susret područnih škola općine Novo Virje

Autor: Silvija Jularić, 3. 5. 2019.

U Područnoj školi Crnec, 2. svibnja, održao se susret područnih škola općine Novo Virje. Nakon pozdravnog govora, učenici su se predstavili recitacijama, igrokazima, plesom i zajedničkom pjesmom.

Susretu su prisustvovale i gošće iz WWF Adrije, magistra geografije, Branka Španiček i magistra novinarstva, Ana Kuzmanić. Branka je održala prezentaciju o vrstama ptica čije je stanište rijeka Drava. Potom je djeci pobliže opisala dvije vrste, bregunicu i malu čigru. Na tu temu su održane i radionice, crtanje tih ptica, izrada plakata i origamija. Pomoću tragova životinja djeca su otkrivala kojoj vrsti životinja pripadaju. Branka im je predstavila i slikovnicu Čigre, prijatelji u nevolji, čiji je autor, budući je 2018. Godina čigre. Slikovnica je izrađena u sklopu DRAVA LIFE projekta. U isto vrijeme dječaci su odigrali nogomet. Najbolji rezultat postigli su dječaci iz Drenovice. Dogodine će se susret održati u Područnoj školi Medvedička.

Učiteljica Melanija Mađerić