Održana likovna izložba "U zavičaj zaogrnuti"

Autor: Filip Adaković, 25. 5. 2019.

U petak, 24. svibnja 2019. u našoj školi održana  je likovna izložba autora Željka Bečaja i Franje Mihočke pod nazivom "U zavičaj zaogrnuti".

Time je na najljepši način započelo obilježavanje Dana škole i 175 godina školstva u Ferdinandovcu, kao i slavlje Dana Općine. Brojne goste pozdravili su ravnatelj škole Slavko Kenđelić, načelnik Općine Ferdinandovac Vjekoslav Maletić i dožupan koprivničko križevačke županije Ratimir Ljubić koji je i otvorio izložbu. Okupljenima se obratio i povjesničar umjetnosti Franjo Horvat koji je rekao više o samim radovima. Zanimljivo je spomenuti kako su oba autora, Bečaj i Mihočka te Franjo Horvat, bivši učenici naše škole. Za glazbeni dio programa pobrinule su se članice ženske klape Viva koje su s nekoliko prigodnih pjesama oduševile sve okupljene, a svoj literarni uradak predstavila je i naša učenica Lana Bečaj.