Autor: Lidija Levačić Mesarov, 12. 6. 2019.

U povodu Dana škole, koji smo obilježili 29. svibnja, našu je školu posjetio jedan od najpoznatijih hrvatskih mađioničara Luka Vidović. Luka je za sve učenike i djelatnike škole izveo predstavu „Četiri čarobne riječi“. Za izvođenje predstave potrebna mu je bila pomoć, a učenici su mu vrlo rado pomogli i dobro se nasmijali. Pokazao nam je mnogo zanimljivih trikova… Nakon predstave članovi Literarno-novinarske skupine „Lastavica“ predstavili su 25. broj školskog lista „Cvrčak“. Izvlačili su i dobitnike Cvrčkove nagradne igre. Nakon toga svi su učenici pošli svojim kućama apsolutno oduševljeni, s osmjesima na licima i ispunjenim dječjim srcima.

Na dan kada Ferdinandovac slavi Dan Općine i dan svog nebeskog zaštitnika sv. Ferdinanda, 175 učenika je pustilo u zrak 175 balona u povodu 175 godina postojana sela, župe i škole Ferdinandovac.

Fabiana Živko, 8. r.