Čuvajte nas, pazite nas jer zakoni se krše

Autor: Saša Petrinić, 13. 4. 2011.

Polaznice grupe „Vježbaonica građanskog odgoja“ predstavljale su našu školu na županijskoj smotri projekata s područja demokratskog građanstva. Smotra je održana 31. ožujka 2011. godine u OŠ „Đuro Ester“ u Koprivnici, a našu školu uspješno su predstavljale učenice osmog razreda Marija Karan, Andrea Repić i Klara Kolar te Ana Marija Kolar iz sedmog razreda. Projekt je predložen za državnu smotru.

Nazivom projekta „Čuvajte nas, pazite nas jer zakoni se krše“ učenice su upozorile na nepoštivanje zakona od strane odraslih. Upozorile su da su cigarete i alkohol još uvijek lako dostupni maloljetnicima jer ih bez većih problema mogu nabaviti u trgovinama i ugostiteljskim objektima našeg mjesta.

U sklopu projekta učenice su obišle sve trgovine i ugostiteljske objekte u Ferdinandovcu te ih zamolile da ne prodaju cigarete i alkohol maloljetnicima, tj. da ne krše zakon. Ovu akciju ćemo provoditi svake godine u Mjesecu borbe protiv ovisnosti i na taj način doprinijeti prevenciji ovisnosti.

Kako bi projekt imao što bolje rezultate, predstavljen je učenicima 7. i 8. razreda, učiteljima i načelniku općine, a u planu je projekt predstaviti i njihovim roditeljima s obzirom da se veliki postotak anketiranih učenika izjasnio da ih roditelji šalju u trgovine po cigarete ili alkohol.