Aktivnosti Područnog razrednog odjela Crnec

Micro:bit radionica

Autor: Lidija Levačić Mesarov, 1. 3. 2019.

Bibliobusna služba Knjižnice i čitaonice „Fran Galović“ iz Koprivnice održala je u našoj školi „Micro:bit radionicu“.

U uvodnom dijelu radionice učenici su se upoznali s fizičkim obilježjima micro:bit računala, naučili kako ga spojiti na računalo, gdje se pokreće sučelje za programiranje te kako započeti korištenje. Programirali su kockicu za Čovječe ne ljuti se. Učenici su se prvi put susreli s programiranjem. Cilj ove radionice bio je da djeca dobiju mogućnost pogleda u svijet programiranja te da im se probudi interes kako bi se i samostalno okušali u tome. Micro:bitove, koje su koristili u radionici, mogu posuditi u Bibliobusu s ciljem da i kod kuće nastave razvijati vještine stečene u radionici.

Melanija Mađerić