> Robotico
ROBOTics in Interregional COoperation

Održan 3. sastanak projektnih partnera u projektu ROBOTICO – ROBOTics in Interregional COoperation

Autor: Lidija Levačić Mesarov, 6. 10. 2021.

Treći sastanak projektnih partnera održan je virtualno zbog epidemiološke situacije izazvane pandemijom COVID-19. Predviđeno trajanje projekta ukupne vrijednosti 236 922, 04  EUR je od 1. siječnja 2021. do 31. kolovoza 2022. godine.

Na sastanku se raspravljalo o tekućim projektnim aktivnostima provedbe projekta. Strukovna škola Đurđevac ukratko je prezentirala obavljene projektne aktivnosti kroz prvi i drugi kvartal provedbe projekta, a neke od najbitnijih su: nabava IT i opreme za robotiku, nabava promidžbenih materijala i odrađene certificirane edukacije nastavnika u području robotike od strane vodećeg partnera Strukovne škole Đurđevac, nabava IT i opreme za robotiku i opremanje učionice uredskim namještajem i električnim instalacijama od strane projektnog partnera Osnovne škole Ferdinandovac, te održana početna konferencija i nabavljen dio opreme od strane projektnog partnera Osnovne škole Csurgó.

Projektni partneri dogovorili detalje oko predstojećih projektnih aktivnosti, a to su zajedničke edukacijske radionice za nastavnike projektnih partnera u području robotike, mehatronike, 3D modeliranja, programiranja i astronomije. Dogovoreni su i termini kampova za učenike koji će se održati u Ferdinandovcu i Csurgu. Tijekom projekta kreirat će se izvannastavni program za profesore i učenike te priručnik iz robotike za učenike. Osnovni je cilj projekta populariziranje STEM područja kroz robotiku.

Stručnu pomoć pri realizaciji projekta partnerima pruža PORA u okviru projekta Uz PORU po potporu.

Lidija Levačić Mesarov