> Robotico
ROBOTics in Interregional COoperation

Završena edukacija učitelja

Autor: Anita Topljak Patačko, Katarina Križić, 20. 10. 2021.

U Strukovnoj školi Đurđevac od 11. do 15.10.2021. provedena je edukacija u sklopu projekta Robotico kao jedna od predviđenih aktivnosti.

Na edukaciji iz naše škole sudjelovali su Anita Topljak Patačko, učiteljica informatike te Vedran Pintarić, učitelj biologije. Dvoje polaznika imala je i partnerska osnovna škola Csurgo, a edukaciju su vodili profesori Srednje strukovne škole u Đurđevcu: Dejan Rakijašić, Ranko Dorčec, Tihomir Robotić i Branko Pleadin.

Radionice su provedene na suvremenoj opremi koja je nabavljena u sklopu projekta sa ciljem upoznavanja učitelj, a kasnije i učenika sa suvremenim tehnološkim trendovima. Dio edukacije odnosio se na programiranje u svrhu razvoja IoT sustava, mobilne aplikacije, učenja o 3D modeliranju, sastavljanju i programiranju mobilnih robota i robotske ruke, obrađivanja predmeta na CNC stroju, te učenja osnova astronomije i rada sa teleskopom.

Osim edukativnog dijela, sudionici edukacija imali su prilike posjetiti značajna mjesta našeg kraja kao što su Posjetiteljski centar Đurđevački pijesci, Interpretacijski centar Picokijade, Muzej Grada Đurđevca te mini zoo - Hrvatska Sahara.

Obzirom da je edukacija uspješno provedena, spremamo se za idući korak, a to je provedba kampova za učenike. Prvi kampovi odvijaju se u našoj školi od 15.11.2021. u kojima će sudjelovati učenici iz petih, šestih, sedmih i osmih razreda.

Izvor: https://epodravina.hr/u-strukovnoj-skoli-durdevac-u-tijeku-su-zajednicke-radionice-nastavnika-u-sklopu-projekta-robotico/