Aktivnosti knjižnice

Nacionalni kviz za poticanje čitanja i Interliber – rudnik zlata

Autor: Lidija Levačić Mesarov, 18. 11. 2019.

Članovi novinarske skupine OŠ Ferdinandovac sudjelovali su u ovogodišnjem Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja pod nazivom Ritam odrastanja. U kvizu je sudjelovalo više od 1000 učenika iz više od 200 škola iz cijele Hrvatske. Svi točno popunjeni upitnici s navedenim nazivom narodne ili školske knjižnice uključeni su u nagradno izvlačenje održano u četvrtak 14. studenog 2019. godine u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu. Iz naše škole na ceremoniju izvlačenja išle su učenice 8. razreda, Nika Ivandija i Laura Levačić pod vodstvom knjižničarke Lidije Levaćić  Mesarov. Nakon ceremonije, na kojoj su se predstavile sve tri spisateljice čije su se knjige čitale Jasminka Tihi-Stepanić, Vlasta Golub i Ivana Guljašević Kuman i na kojoj je nastupio i puhački kvintet „Simply Brass“, učenice su s knjižničarkom posjetile Interliber. Ondje su provele mnogo vremena u razgledavanju knjiga i pronalaženju naslova za školsku knjižnicu. Bile su oduševljene količinom knjiga i uživale su u tom rudniku zlata te su nešto i kupile za svoje kućne biblioteke.

Laura Levačić, 8. r.